top of page
oya_edited.jpg

Oya Tanrıverdi

Uzman Psikolog

Bilişsel Rehabilitasyon Terapisti

Psikoterapist

Sanat Psikoterapisi Uygulayıcısı

İletişim
 

Tel: +90 531 573 36 89

Mail: psk.oyatanriverdi@gmail.com

  • LinkedIn
  • Instagram

Hakkında

Psikoloji lisans eğitimini T.C. Maltepe Üniversitesinde 2012 yılında tamamladıktan sonra, 2022 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinden Bilişsel Rehabilitasyon yüksek lisans derecesini almıştır.

 

Klinik alandaki çalışmalarına 2012 yılında başlamıştır.

 

2012'de bir yıl boyunca özel bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çalışmıştır. 2014 - 2016 yılları arasında, Aura Psikoterapi, Sanatla Terapi ve Eğitim Merkezinde, Otistikler Derneği Alternatif Gelişim Projesinde stajyer olarak otizmli ve psikotik bireylerle gerçekleştirilen sosyal entegrasyon çalışmalarında çeşitli görevler almıştır.

 

2015 - 2016 yılları arasında Aura Psikoterapi Merkezi ve İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) ortaklığında hayata geçirilen “Sınıfta Hayat Var” projesinde asistan stajyer olarak çalışmıştır.

 

2017 yılında, T.C. Maltepe Üniversitesi bünyesinde gerçekleşen SOYAÇ (Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar) projesinde gönüllü olarak çalışmıştır.

 

2020 - 2022 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Yeterince İyi Atölyede pandemi dönemini evde geçiren çocukların psikolojik ve psikososyal gelişimlerini desteklemek için online çocuk atölyeleri gerçekleştirmiştir.

 

2020 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri eğitimi kapsamında Doç. Dr. Nurhan Eren’in süpervize ettiği bireysel ve grup sanat psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca bilişsel rehabilitasyon terapisti olarak da Alzheimer ve diğer demans türleri, MS, epilepsi, kafa travması, inme gibi nörolojik rahatsızlıklarda nöropsikolojik değerlendirme ve telafi edici bilişsel rehabilitasyon terapilerine Prof. Dr. Lütfü Hanoğlu süpervizyonu altında devam etmektedir.

 

Türk Psikologlar Derneği ve Sanat Psikoterapileri Derneği asil üyesidir.

bottom of page